Yüzünüzün daha küçük görünmesini ve belirgin yüz hatlarına sahip olmasını istiyorsanız ilk başta değişimi saçlarınızda yaratmalısınız. Saçlardaki değişim yüz şeklinizin değişmesinde oldukça büyük rol oynamaktadır. Özellikle yüzünün büyüklüğünden ve genişliğinden şikayetçi olan kadınlar için araştırdığımız saç modelleriyle bu sorundan geçici olarak kurtulmak mümkün olabiliyor.

Yapmanız gereken tek şey saçlarınızı saç diplerinizden itibaren sımsıkı toplamak olacaktır. Özellikle bu modeli ileri yaşlardaki kadınların tercih etmesinin sebebi de bu saç modelinin alın çizgilerini ve yüz sarkmasını büyük oranda kapatarak yüzün daha gergin ve genç görünmesini sağlamasıdır. Tüm bunların yanı sıra büyük ve geniş yüz tiplerine sahip olan kadınların da bu modeli uygulayarak yüzlerinin daha küçük ve keskin hatlara sahip olması kaçınılmaz olacaktır. Bu sıkı toplama işlemi kadar tutturulacak toka da bir o kadar önem taşımaktadır.

Saçlarınızı tutturduğunuz tokanın sağlamlığı ve kalitesi gerdiğiniz saçların hızlı çözülmesini engelleyerek gerilmiş saçlarınıza baskı uygulayacaktır. Bu modelde bebek saçlarının çıkması durumuyla da karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu tür durumlarda ihtiyacınız olan tek şey saç spreyi. Saç spreyini saç diplerine doğru uygularsanız istenmeyen küçük saçların da çıkmalarına engel olmuş olursunuz.