Saçlarınızı kurutmak ve şekil vermek için kullandığınız saç kurutma makinesini günlük hayattaki bazı sorunların pratik çözümünde de işinize yarayabilir. Yeni aldığınız ayakkabı ayağınızı sıkıyorsa, kalın bir çorapla ayakkabınızı giyerek saç kurutma makinesiyle sıkan kısmı iyice ısıtın. Bu yöntem ayakkabınızın genişlemesine yardımcı olur.

SADECE SAÇI KURUTMAKLA KALMIYOR

Satın aldığınız ürünlerin üzerindeki sticker ve etiketleri yapıştığı yüzeyden rahatlıkla çıkarabilirsiniz. Örneğin mutfak malzemelerinizin üzerindeki etiketleri çıkarmak için üzerine saç kurutma makinesiyle ısı verin. Buharlanan banyo aynanızdaki buğulu görünümü yok etmek için ayna yüzeyine yaklaşık 15 cm mesafeden saç kurutma makinesi tutabilirsiniz.

LEKE GEÇİRİYOR

Çocukların olduğu her evden aşina olduğumuz duvarlardaki kalem lekelerini geçirebilmek için birebir çözüm olarak kullanabilirsiniz. Kalem lekelerini saç kurutma makinesi ve nemli bir bez yardımıyla kolayca temizleyebilirsiniz. Klavyenizin üzerinde biriken tozlardan kurtulmak için de saç kurutma makinesinden faydalanabilirsiniz. Kurutma makinenizi soğuk ayarında çalıştırarak tuşların üzerine tutabilirsiniz. Bu sayede de tozlardan kolaylıkla kurtulmuş olacaksınız. Saç kurutma makinesiyle sürdüğünüz ojenin de kolaylıkla kurumasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede ojenizin kuruması için saatlerce beklemek zorunda da kalmazsınız.