Saçımızın düğümlenmesi büyük bir problem. Yanlış tarak kullandığımızda saçımızı açmaya çalışırken aslında kırıyor ve zarar veriyoruz. Her zaman geniş dişli taraklar kullanmaya çalışın ve saçınızı özellikle ıslakken açmaya çalışın. Saç düzleştirici ve maşadan mümkün olduğunca uzak durmaya çalışmanız gerekiyor. 

SAÇ KREMLERİNDEN FAYDALANIN

Durulanmayan saç kremlerini kullanın. Piyasada pek çok markanın ürünlerini bulabilirsiniz. Her sabah bu ürünleri kullanabilirsiniz. Bu ürünler saçınızda koruyucu bir katman oluşturup dış etkilerden korur. Ayrıca saçınızı daha kolay taramanızı sağlar.

KIRIKLAR DÜZENLİ OLARAK KESTİRİLMELİ

Saçınızı düzenli olarak kestirin. Kırıkları aldırmadığınızda var olan kırıklar daha da kötüleşerek yukarılara ulaşır. Saçınızı daha kısa kestirmek zorunda kalırsınız.

SAÇLARINIZI HER GÜN YIKAMAYIN

Saçınızı her gün yıkamamaya çalışın. Her gün yıkamak demek her gün kurutmak demektir ve bu da kırıklara yol açabilir. Saçınızı havluyla kurutmayın, saçınız ıslakken havluyla çekiştirmeniz kırıklara neden olur. Sadece saçlarınızı havluyla sarın ve bekletin. Perma, röfle gibi kimyasal işlemleri de çok sık tekrarlamamalıyız. Çok sık fön çektirmemeye özen gösteriniz.

YEME VE İÇMENİZE DİKKAT EDİN

Kırmızı kan hücresi üretimine yardımcı olan folik asit en çok portakal ve yapraklı yeşil sebzelerde bulunur. Tükettiğiniz gıdalara dikkat ederseniz saçlarınızdaki kırılmalardan kurtulabilirsiniz.

ZEYTİNYAĞI SÜRÜN

Saçınızı uzunluğuna göre hepsine yetecek kadar doğal zeytinyağını sürün ve dipten uca yedirin. Yarım saat beklettikten sonra iyice yıkayın. Zeytinyağının nemlendirici etkisi sayesinde saçlarınız ihtiyacı olan nemi kazanacaktır.