Her ne kadar kötü ve zararlı özellikleri olması çok tartışılsada kaynaklar özellikle saçlarda seyreklik sorunu yaşayan kadınlar için çok önemlidir. Örnek verecek olursak saçlarınızın istemediğiniz kısalıkta olmasından kaynaklanan model seçme zorluğundan dolayı saç kaynaklarına başvuruyor olabilirsiniz. Saç kaynağı tam bu noktada çok fazla işinize yarayacak ve istediğiniz görünümü elde etmenize yardımcı olacaklardır.

Sürekli gittiğiniz kesimine ve şekillendirme uygulamalarına güvendiğiniz kuaförünüzde taktığınız kaynakları istediğiniz tarzda kullanma imkanınız olabilir. Tüm bunların yanı sıra saçları genetik olarak seyrek olan kadınlar saç aralarına attıracağı kaynaklar sayesinde hayal ettikleri saçlara, saçlarının normal bir şekilde uzamasını beklemeye gerek kalmadan oldukça kolay ve hızlı bir yöntemle gür ve uzun saçlara kavuşabiliyorlar.

SİLİKON KAYNAK

Silikon maddesiyle tutturulmuş olan saçların saçlara yarım santim aralık bırakılarak monte olmasını sağlıyorlar. Bu işlemle saçlarınız olduğundan daha uzun ve gür görünmeye başlayacak.

BONCUK KAYNAK

Kaynaklar arasında en hızlı uygulanılan ve en popüler uygulamardandır. Çok hızlı bir şekilde uygulandığı için de fazlasıyla kullanım kolaylığı sağlamaktadır.