Kadınların genele olarak her dönemde dikkat ettikleri başlıca unsurlardan biri de saçlarıdır. Saçlarının sağlıklı ve bir o kadar da güzel görünmesine dikkat eden kadınlar bu görünüm uğruna saçlarında birçok işleme başvururlar. Özellikle saçlarının uzun ve sağlıklı görünmesini isteyen kadınların saçlarında kaynak kullanmaları da kaçınılmaz olmaktadır. Çıtçıtlar ise saça çıkartılıp takılmasındaki kolaylık sebebi ile saça zarar vermemekte, ama her gün düzenli olarak takmakta zorluk çekenler tarafından çok da tercih edilmemektedir. Çıtçıtların ömrü kullanım şekline göre saç kaynaklarından çok daha uzun sürelidir.

Doğru bir şekilde kullanılmadığı takdirde yapay olan her şey gibi saç kaynakları da saça zarar verebilir. Burada önemli olan nokta saça bağlantının olması gerektiği gibi yapılmasıdır. Birkaç gramlık bir saçın birkaç saç teline tutturulma çabası mevcut olan saçınızın bu saçı taşıyamayarak kopmasına neden olacaktır. Bu sebeple kaynak uygulaması yapılırken doğru oranlarda saçlara kaynak saçın takılması gerekmektedir.

SAÇ KAYNAKLARI SAÇLARA ZARAR VERİR Mİ?

Saç takılırken en dipten saçı takmak saçın özgürlüğünü kısıtlayacağı için bu işlemin bir santim kadara alttan başlatılması önemlidir. Böylece saç hareket kabiliyetine sahip olacak ve şekilden şekilde soktuğunuzda ise esneklik gösterebilecek.

SAÇ KAYNAKLARI SAÇI DÖKER Mİ?

Kaynakların en fazla 2 ay süresinde saçta kalması gerektiğini belirten uzmanlar, bu süreden çok daha fazla saçta kalan kaynakların saça zarar vermeye başladığını belirtiyorlar. Eğer kaynaklarınız 3 ya da 4 ay gibi bir süre zarfında saçınızda kalıyorsa özellikle çıkartma işleminde çok fazla saç dökülmesi ile karşılaşabilirsiniz. 

SAÇ KAYNAKLARI SAÇLARIN UZAMASINA ENGEL OLUR MU?

Saç kaynaklarının saç uzamasına engel olmadığı fakat düzenli kullanım esnasında kaynakların düzenli olarak değiştirilip tekrar yenilenmesi gerekmektedir. Bu sayede saçlar sağlıklı bir şekilde uzayabilecektir.