Kadınlar her gittiği yer için dış görünüşlerine ayrı önem verirler. Kadınların dış görünümlerinde en çok dikkat ettikleri yerlerden biride saçlarıdır. Saçlar kadınlar için birer altındır. Her gittikleri yerde saçlarının konuşulmasını ve bakımlı görünmesini isteyen kadınlar, saatlerce saçlarını düzleştirirler. Saç düzleştiricileri kadınların hayatını kurtarsa da yinede düzleştiricler hakkında mutlaka bilinmesi gereken önemli noktalar vardır. İşte saç düzleştiricileri hakkında bilmeniz gerekenler...

Saç düzleştiricisi satın almadan önce, saçlarınızın cinsini göz öünde bulundururak satın almalısınız. Eğer saçlarınız çabuk yıpranıyor ve kırılıyorsa bunu engellemenin en önemli yolu seramik tabanlı düzleştiricileri satın almaktır. 

Saçlarınız ince telliyse, mutlaka titanyum tabanlı saç düzleştiricilerini satın almanız gerekmektedir. Seramik tabanlı saç düzleşticileriyle, titanyum tabanlı saç düzleştiricileri kıyaslandığında titanyum, çok çabuk ısınır ve ısıyı daha çabuk yayar. Bu sebeple bu düzleştiriciyi kullanırken saçınızda uzun süre tutmamanız gerekmektedir.

Turmalin tabanlı saç düzleştiricileri, saçları daha canlı gösterip, diğer düzleştiricilere göre daha az elektiriklenme yapar. Özellikle çalışan ve zamanı kısıtlı olan kadınlar için bu düzleştiriciyi tavsiye ediyoruz.

Ne kadar kaliteli bir düzleştirici kullanırsanız kullanın, saçlarınızın yıpranmasını istemiyorsanız mutlaka saçlarınızı düşleştirmeden önce koruyucu bir bakım kremi uygulamanız gerekmektedir.

Saçlarınızı düzleştirmeye başlamadan önce mutlaka saç düzleştiricinizin ısısını iyi ayarlamalısınız. Düzleştiricinin ayarı 185 santigratı geçmemelidir.