Saç Dökülmesini Önlemenin Doğal Yolu

Saç dökülmesi özellikle soğuk ve kuru havalarda artar. Mevsimsel değişimler, genetik ve çevresel faktörler saç dökülmesine sebep olur. Saç dökülmesini engellemek için bazı doğal yollar vardır.

Saç Dökülmesini Önlemenin Doğal Yolu

Saç dökülmesi özellikle soğuk ve kuru havalarda artar. Mevsimsel değişimler, genetik ve çevresel faktörler saç dökülmesine sebep olur. Saç dökülmesini engellemek için bazı doğal yollar vardır. İşte o doğal yollar..

Aloe Vera

Aloe vera saç dökülmesini engellerken aynı zamanda saçların güçlenmesini sağlar. İçerdiği A,C ve E vitaminleri sayesinde hücre gelişimini destekleyerek , saçların ışıldamasını sağlar. Bir aloe vera yaprağının içinden akan jel kıvamındaki sıvıyı alıp saç derinize sürerek masaj yapın. Yaklaşık 1 saat saçınızda beklettikten sonra saçlarınızı bitkisel özlü şampuanla yıkayın.

Biberiye

Biberiye, saçların dökülmesini önlerken, saç beyazlamasını ve kepeklenmeyi giderir. 2 bardak sıcak suya bir avuç taze biberiye ekleyin ve 15 dakika demlendirin. Demlendikten sonra suyu biberiye yapraklarından ayırın. Elde ettiğiniz suyu haftada bir kez saç diplerinize uygulayın.

Hint Bektaşi Üzümü

Şeffaf görüntüsüyle ilgi çeken Hint Bektaşi üzümü, şampuan ve saç yağlarında çok sık kullanılır.  İçerdiği vitaminler ile saçları besleyen ve dökülmesine engel olan bu meyve, saç bakımı için kullanılıyor. Bu bitkinin yağından birkaç damla saç derinize damlatarak masaj yapın. En az 40 dakika saçınızda bekletin ve ardından doğal içerikli bir şampuanla yıkayın.

Lavanta

Güzel kokusuyla tanıdığımız lavanta, saç dökülmesine engel olan çok güçlü bir malzeme. 4-5 damla lavanta yağını saç derinize masaj yaparak uygulayın. Yaklaşık 30 dakika saçınızda bekletip, sonrasında duş alın.

Son Dakika Kadın Haberleri için aşağı kaydırın.

[G-#16158]
[G-#8852]

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR