20 Temmuz 2019
  • Istanbul 29°
  • Ankara 29°
  • Izmir 33°
İmsak 03:50
Güneş 05:41
Öğle 13:15
İkindi 17:13
Akşam 20:39
Yatsı 22:23
BIST101.849
Dolar5,6592
Euro6,3832
Altın259,35

Saç Dökülmesini Azaltan 4 Besin!

Aynaya bakıldığında yeni saçlarınızın çıktığını görmek, kadınları oldukça mutlu eder. Kadınları bilmesi gereken saç dökülmesini azaltan yiyecekler hakkında bir yazı hazırladık.

Saç Dökülmesini Azaltan 4 Besin!

Aynaya bakıldığında yeni saçlarınızın çıktığını görmek, kadınları oldukça mutlu eder. Kadınları bilmesi gereken saç dökülmesini azaltan yiyecekler hakkında bir yazı hazırladık. Günlük beslenmenizde, saç dökülmesini azaltan yiyeceklere yer vererek daha canlı ve gür saçlar elde edebilirsiniz.

İlk önce, saça dışarıdan bakım yapmak kadar vitamin, mineral ve proteinle içeriden beslemek önemlidir. Bu nedenle, saç dökülmesini yok etmek için her iki adımı da düzenli bir şekilde uygulamanız gerekir.

CEVİZ

Protein içeren ceviz, saç dökülmesinin azalmasına yardımcı oluyor. Saç köklerini içeriden besliyor, daha hacimli ve canlı saçlara sahip olmanıza yardım ediyor.

ZEYTİNYAĞI

Saç dökülmesini durdurmak için zeytinyağı ile bakım yapılması gerektiğini hemen her kadın bilir. Gerçekten etki göstermesi için zeytinyağını besin olarak almanızı tavsiye ederiz. E vitamini içeren zeytinyağı, saç yapısını güçlendiriyor.

KABAK

Kabak çekirdeği içeriğindeki vitamin ve faydalı yağlar, saçları güçlendirmeye yardımcı oluyor. Bununla birlikte, östrojen hormonu dengesini sağlıyor. Bu sayede, yeni saçların çıkmasına kolaylık sağlıyor.

YUMURTA

Yumurta, anne sütünden sonra en değerli besinlerden biridir. Protein, mineral ve faydalı yağlar bulundurur. Saç yapısı, protein ile beslenir. Saç dökülmesini azaltan yiyecekler içerisinde yumurtayı ihmal etmeyin.

Son Dakika Kadın Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Kadın Haberleri