Her kadının en büyük sorunlarından biri olan saç dökülme problemleri kadınların korkulu rüyasıdır. Artan saç dökülmelerinin en büyük sebebi olan stres ve dış faktörler buna en büyük sebeptir. Fakat şu bir gerçektir ki bitkisel serumlar ve yağlar saç bakımında bir adım öndedir. İşte o mucize bitkisel çözümlerden biride menekşe yağı;

Erken dönemde özellikle saç dökülmelerine yardımcı olan menekşe yağı saç bakımı da size oldukça faydalı olacaktır. Menekşe yağı kullanıldığında dökülmeler azalacaktır. Menekşe yağı aslında bu faydasının yanı sıra saçlara canlılık ve doğallık verir. Sağlıklı ve parlak saçlara sahip olmak için doğal çözüm olan menekşe yağı oldukça fazla kullanılmalıdır.

SAÇ DÖKÜLMELERİNE KARŞI MUCİZEVİ BAKIM TARİFİ

Bir çorba susam yağını, iki çorba kaşığı menekşe yağı ve bir yumurta sarısını karıştırıp saç diplerine uygulanır. Yaklaşık bir saat bekletildikten sonra güzel bir şekilde yıkanır. Bu kürü yaklaşık haftada bir iki kez uygulamak yeterli olacaktır. Kürü uygulamaya devam etiğinizde dökülmelerde azalma olduğunu sizde fark edeceksiniz.