İlişkinizi her daim canlı tutmak ve ilk günkü gibi yaşamak her zaman kolay olmayabilir. Size vereceğimiz küçük ipuçlarıyla bunu başarmanız artık mümkün...

ÇABA

İlk olarak yapılması gereken en büyük şey budur, çabalamak. Birlikteliğinizde çabalamak romantizminizi yaşatmaya ihtiyacınız olacak. Yaptığınız her şeye emek vermek gerekir. Yemek pişirmek, sohbet etmek, planlamak...

Bu heyecanı devam ettirmek istiyorsanız, çaba sarf etmelisiniz. Tabiki, bu adımların hepsi iki yönlü bir caddedir. Her adım, ikinizi sıcak ve canlı tutmak için çaba gerektiriyor.

HEYECANLI OLUN

İlgili olun, uyanık olun, özenli olun ve etrafında olmaktan keyif alın. Orada olmanız ve ikinizin de yapması gereken her şeyin tadını çıkarmanız gerekir. Anlamlı ve olumlu sesleri kabullenin, kutlayın, eğlenin. Tarihin, sıcaklığın, olayların, konuşmanın ve eğlencenin aktif bir parçasına dahil olun.

Bunu yaparsanız, ikinizin de anında birbirinize karşı daha ilgili olduğunu göreceksiniz. Çok uzun süredir sahip olduğunuzdan daha neşeli olacaksınız. Aslında, bu durum ikinize de birlikte olduğunuz ilk günlerini anımsayabilirsiniz.

ACELE ETMEYİN

Her şey farklı olmalıdır. Olağanüstü, vahşi, eğlenceli ve maceracı yaklaşmalısınız. Kesin ve sabit olan durumlara takılıp durmayın. Günlük yaşamlarınızda bir rutine sıkışmadığınızdan emin olmanız gerekir.

Yoğun çalışma gününden sonra, her zaman gevşeyin ve tekdüze bir şekilde takılmayın. Spontane, eğlenceli şeyler yapmak için hâlâ zaman ayırmaya ihtiyacınız olduğunu unutmayın.

İLETİŞİM

Romantikliğinizi canlı tutmak istiyorsanız, birbirinizle iletişim halinde olmalısınız. Sadece her şeyden konuştuğunuzdan emin olmanız gerekmez. Eşinizle her şeyden konuşmanız gerekir. Sonuçta, ikiniz arasında bu aşinalık, açıklık, bağlanma, bağ, dürüstlük ve konfora ihtiyacınız olacak.

Bir konuyla ilgili konuşmayı istemezseniz, konuşulmayan sorunlar, şüpheler ve endişeler yalnızca çözülmeyecek bu romantizmi kaybedeceksiniz. Bu daha sonra öfkenin artmasına neden olacaktır.