Kadınların kuaföre gitmelerindeki nedenlerin ilk sıralarında saç boyatma, saçlardaki beyazlığı kapatma arzularıdır. Ancak boyatılan saçlarda en sağlıklı sonucu almak için bu dönemlere dikkat edilmelidir.

Kadınların saç boyatma konusunda merak ettikleri konuların başında da regli dönemlerinde saç boyanır mı sorusu gelir. Regli döneminde, vücutta hormonal değişiklikler olduğu için bazı kadınlar o dönemde saç boyası kullanmak istemez.
Hormon dengelerinin ve vücudun kimyasallara verdiği tepkinin değiştiği bu dönemde boya diğer zamanlar gibi iyi tutmayabilir hatta çektirdiğiniz fön bu dönemlerde 1-2 saat içinde bozulabilir.
Hormonal değişikliklerin yanı sıra vücut ısı miktarı da artış sağlamaktadır. Bu nedenle vücudunuza uygulayacağınız saç boyası gibi herhangi bir kozmetik işlem oluşturacağınız rengi farklı gösterebilir.
Regli dönemindeyseniz ve saçlarınızda değişiklik yapmak istiyorsanız bu noktalara mutlaka dikkat edin;

SAÇ RENGİNDE KÖKLÜ DEĞİŞİKLİKLERDEN KAÇININ

Saç rengini tamamen değiştirme düşünceniz varsa bunu regli döneminizde yapmamanızı öneririz. Regli döneminde vücudunuzun fazla ısınması saç renginizde kızıllanmalara dolayısıyla da istediğiniz renk tonunun tutmasına neden olacaktır.
Röfle ve balyaj adet dönemlerinde ideal

Regli döneminizde koyu ve kahverengi tonlu boyalar yapmamaya çaba gösterin. Ancak açık sarı, platin sarısı gibi renkleri regli dönemlerinde tercih edebilirsiniz. Çünkü bu dönemlerde vücut ısısı da yüksek olduğundan saç renginizin açılmasına yardımcı olur. Ve saç renginizi açmak için ekstra işlemler yaptırmanıza gerek olmaz. Ancak bu durum tüm kadınlar için geçerli değildir. Bazı kadınlarda bu belirttiğimiz durumların tam tersi olabilir.

BEYAZLARI KAPATMAZ

Özellikle saç diplerinde veya saçında beyazı olan kişiler bu dönemlerinde saç boyası yaptırmamaya dikkat etmelidir. Aksi halde yapılan boya bir işe yaramaz, beyazlar saçınızı ne kadar boyarsanız boyayın tutmaz. 1-veya 2 işlemden sonra saçınızın beyaz kısımlarında istemediğiniz kızıllıklar oluşacaktır.

SAÇ DERİSİNDE YANMA VE KAŞINTI

Reglİd önemlerinde ve saçınız temiz olduğunda yaptığınız boya işlemi saç derisinde kaşıntı ve yanma hissinin oluşmasına neden olabilir.

BOYA TUTSA BİLE ERKEN AKMA İHTİMALİ VAR

Saçınızı regli döneminizde boyadığınızda , boya tutmuş bile olsa kısa süre içerisinde aktığını görebilmeniz oldukça fazla.