Ramazan bayramının da gelmesiyle birlikte herkeste bir bayram hazırlığı telaşı baş gösterdi. Bu günlerde özellikle akrabalrla iç içe olunacağından tercihiniz daha sade ve üsturuplu makyaj seçimlerinden yana olmalı. Ramazan bayramında kolaylıkla uygulayabileceğiniz makyaj tekniklerini sizler için sıraladık.

Makyaja başlarken öncelik olarak tercihinizi ten makyajının daha sade ve kapatıcılığı çok olmayan bir üründen yana kullanın. Bunun sebebi şeker bayramının yaz aylarına denk geliyor olması ve ne yaparsanız yapın sıcaktan yapış yapış olmanızı engelleyecek bir ürünün bulunmamasıdır. Ten makyajı tercihinizi bb krem veya cc kremlerden yana kullandığınızda cildinizdeki renk eşitsizliklerini giderdiğiniz gibi aynı zamanda da cildinize nefes aldırmış olacaksınız.

Göz makyajında ise daha çok gölgelendirme adına far tercihinizi soğuk kahve tonlarında farlardan yana yaparsanız cildinizdeki o ağır makyaj yapılmış görüntüden uzak durmuş olacaksınız. Aynı zamanda ruj rengi seçimlerinde şeftali ve pembe tonlarında veya yaza uygun herhangi bir nude tonlarında bir ürün tercih edebilirsiniz.

Bu makyaj tekniklerini uygulayacak olanlara şimdiden şeker tadında bayramlar dileriz.