Kıyafet dolabınızın kokmaması adına uygulayabileceğiniz önlemler oldukça fazladır. Örneğin kıyafetlerinizin kuruduğundan kesin olarak emin olunmadıktan sonra dolaba koymamak olacaktır. Bunun yanı sıra dolabınızın haftada bir defa kapaklarını açık bırakarak içerisinin hava almasına yardımcı olmalısınız. Odanızın penceresini de açık bırakarak temiz havanın dolabınıza dolmasını sağlayabilirsiniz.

Giysilerinizi terli ve kirli bir şekilde dolaba yerleştirdiğinizde de kötü kokular davetiye çıkarmış oluyorsunuz. Bu durumda yapmanız gereken şey giysilerinizi ütüledikten sonra veya çıkardıktan sonra havalandırıp öyle dolaba yerleştirmek olacaktır.

Dolabınızda oluşan bu rahatsız edici kokulardan kurtulmanın yollarından biri içerisine koyacağınız kokulu bir kalıp sabun veya içerisinde lavanta bulunan koku kesecikleri olabilir. Bu  sayede dolapta oluşan kötü kokuların bu materyaller sayesinde emilip yerine daha aromatik kokuların yayılmasını sağlayabilirsiniz. Bu kokuları dolabınızın kapağına yerleştirebileceğiniz gibi giysilerinizin arasına da sıkıştırabilirsiniz. Bu sayede dolapta oluşan kötü kokulardan kurtulmanız daha kolay olacaktır. Bu duruma neden olan etkenlerin de ortadan kalkmasıyla birlikte daha güzel kokan bir dolaba sahip olacağınız gibi giysilerinizin de hoş bir kokuya sahip olmasına yardımcı olabilirsiniz.