Çikolata çoğunlukla yemekten vazgeçemediğimiz lezzetlerin en başında yer alır. Çocuk büyük fark etmez her yaştan insanın sevdiği bu yiyecek aslında güzelliğimize de oldukça yararlıdır. Çikolatanın cilt üzerinde ortaya çıkardığı mucizelere tanık olmanızı sağlayacak bakım önerilerini sizlerle paylaştık;

KAKAO CİLDİ YUMUŞACIK YAPIYOR

Kakao yağı hem güzel kokusuyla hem de ciltte yarattığı yumuşacık etkiyle cilt bakımı rutinlerinin vazgeçilmezleri arasında yer almalıdır. Öyle ki bazı kadınlar kakao yağını güneşte daha bronz bir hale gelmek için bile kullanabiliyor. Bu durum güneşin cildinizi kurutmasını da fazlaca engellemektedir.

PÜRÜZSÜZ GÜZELLİK İÇİN MALZEMELER

Yarım bardak kakao

Bir çorba kaşığı süt kreması

Bir tatlı kaşığı bal

HAZIRLANIŞI

Bunlar temel malzemelerdir. İsterseniz içine yulaf unu, ezilmiş badem ve 1-2 damla da sızma zeytinyağı veya badem yağı ilave edebilirsiniz.

Bir başka seçenek de bitter çikolatayı biraz zeytin yağı ile birlikte buharda eritip sürmektir.

Malzemeyi güzelce karıştırıp, sürülebilir bir kıvam elde edince, yüzünüze, boynunuza, dekoltenize hatta isterseniz tüm vücudunuza uygulayın. 15 dakika bekleyin, sonra da ılık su ile yıkayın. Uyguladıktan sonra cildinizin adeta bir pamuk gibi olduğunu göreceksiniz.