Düzenli uygulanan el ve tırnak bakımları ile eller çok daha ihtişamlı bir havaya bürünebilir. Hem karşı cins hem de kadınların özellikle dikkat ettiği ve bu konuda el fetişizmine uzanan hayranlıkların mevcut olduğu ellerdeki en önemli noktalar ise elbette bakımlı, uzun ve ojeli tırnaklardan geçiyor. Tırnak yapınız yeterince güzel değilse, ne yaparsanız yapın istenilen sonuca ulaşamıyorsanız, tırnaklarınız zor uzuyor ya da hemen kırılıyorsa üzülmeyin. Artık bunun da bir çaresi var. Protez tırnak uygulamaları son dönemde birçok kadının tercih ettiği uygulamaların başında yer alıyor. Kendi tırnağınızdan ayırt edemeyeceğiniz bir görüntüye sahip olan protez tırnaklar ile siz de bakımlı ve gösterişli ellere sahip olabilirsiniz.

PROTEZ TIRNAK TAKABİLECEK KİŞİLER

Protez tırnak bakımlı görünmek isteyen ama bunun için yeterli şartlara sahip olmayan kadınların son dönemlerdeki en büyük kurtarıcısı. Özellikle yaz aylarında çok daha göz önünde olan ellerini takılar ile süslemek isteyen kadınlar tırnak bakımlarına öncelik veriyor.

6 ay süresinde bakımı yapıldığı takdirde çıkmayan protez tırnaklar ile istediğiniz görüntüyü yakalamanız mümkün olacak.

Tırnak yeme alışkanlığı olanlar ve bu sebeple tırnak uzatamayanlar

Yaptıkları iş dolayısı ile ellerini çok sık kullanmak zorunda kalanlar

Sık sık oje değiştirmek zorunda kalan sahne sanatçıları

Hassas tırnak yapısına sahip olan ve sürekli kırılma gibi sorunlar yaşayanlar

Sosyal olarak çok aktif ve sürekli bakımlı görünmek isteyenler

Yanlış oje kullanımından dolayı tırnağı sararmış kişiler

Tırnağının şekli istediği gibi olmayanlar

Protez Tırnak Çeşitleri

JEL TIRNAK

En çok tercih edilen uygulamaların başında gelen jel tırnak, gerçek tırnağın üzerine jele benzeyen bir maddenin sürülmesi ile uygulanmaktadır. Üç aşamadan oluşan jel tırnak uygulamasında tırnağın üzerini sabitlemek için jele benzeyen bir madde sürülüyor. Sonrasında üzerine daha koyu bir jel tabakası sürülüyor. Bu aşamadaki jel tırnağın şekil almasını sağlıyor. Son olarak sürülen jel ise son rötuşları tamamlıyor.

AKRİLİK TIRNAK

Özel bir toz ve sıvı ile yapılan bu protez tırnak çeşidi, jel kadar doğal bir görünüme sahip değildir. Tırnağın ucuna plastik bir tırnak eklenir. Sonra tırnağın tamamına özel bir karışım sürülür.

DİPPİNG TIRNAK

Akrilik tırnak uygulaması ile benzerlik gösteren bu uygulamada dippig tırnağın tek farkı kokusuz ve mat bir görünüme sahip olmasıdır.

PROTEZ TIRNAĞIN UYGULAMASI

İlk aşamada tırnak yaptırmak isteyen kişilere uygun şekilde takma tırnak konur. Bütün yüzeye yapıştırılmayan bu tırnak, sadece uç kısmı kaplayacak şekilde konur. Sonradan takılan tırnak kendi tırnağınızın boyutuna gelene kadar törpülenir. Törpüleme işlemi ile yüzey eşit hale getirildikten sonra akrilik ya da jel uygulaması yapılır. Bu son uygulamadan sonra tırnağın üzeri de törpülenerek tırnağın parlatılması sağlanır. Son işlem olarak oje sürüldükten sonra protez tırnak kullanıma hazır hale gelir.