Pratik ve kolay uygulanan güzellik ve bakım önerileri sağlığımız için oldukça önemlidir. Özellikle evdeki malzemelerle pratik olarak uygulayabileceğiniz oldukça fazla ipucu bulunmaktadır. Bu ipuçlarını sizler için derledik;

SAÇLARINIZIN HACİMLİ OLMASI İÇİN YAPMANIZ GEREKENLER

Pompalı bir şişeye doldurduğunuz gazlı bir içeceği nemli saçınıza sıkın. İçeceğin içinde bulunan şekerin tutucu özelliği saçınıza seksi bir doku kazandıracaktır.

SAÇ RENGİNİ CANLANDIRMADA KAHVE MUCİZESİ

Koyu renk saçlarınızın rengini ortaya çıkarmak için ilk iş koyu bir kahve hazırlamanızı öneriyor. Soğuduktan sonra kahveyi kuru saçınızın üzerine dökün ve durulamadan önce 10 dakika kadar saç diplerinizin bu rengi emmesini bekleyin.

SAÇ RENGİNİ AÇMAK İÇİN YAPILMASI GEREKENLER

Eğer saç renginizin çok koyu olduğunu düşünüyorsanız, şampuanınızın içine birkaç damla sıvı bulaşık makinesi deterjanı damlatıp karıştırın. Uzmanlar, deterjanın saç renginizi bir-iki ton açmaya yardımcı olacağını belirtiyor.

GÖZ KALEMİ KULLANIMI

Kullanmadan yarım saat önce, göz kalemlerinizi buzluğa koyarak bekletin. Bu yöntem sayesinde kalemlerinizin uçları sertleşecek ve daha belirgin çizgiler çekebileceksiniz.

KİRPİKLERİNİZİ KAŞIKLA KIVIRIN

Uzmanlar bir çay kasığının kenarını dikkatli bir biçimde kirpik diplerinize bastırmanızı öneriyor. Kirpik kıvırıcısını kaybettiğinizde deneyebilirsiniz.

MÜKEMMEL TOPUZ İÇİN YAPILMASI GEREKENLER

Topuz yaptıktan bir süre sonra saç telleriniz dağılmaya başlıyorsa, saç renginize uygun, parlak bir külotlu çorap bulun. Ayak kısmını kestikten sonra topuzu tutturmak için çorabın geriye kalan elastik kısmını kullanın. Çorabı topuzu kıvırdığınız bölgeye sararak dışarıda kalan tutamları da içeriye doğru sokuşturun. 

CİLT TERLEMESİNE DEODORANT ETKİSİ

Stick deodorantı hafifçe parmaklarınıza sürdükten sonra onları yağlanmaya meyilli bölgelere dokundurarak cildinizin matlığını koruyabileceğinizi belirtiliyor. Ancak dikkatli olun. Bu yöntem gözeneklerinizin tıkanmasına sebep olabilir. O nedenle çok sık tekrarlamamaya özen gösterin.

MASKARAYI EYELİNER YERİNE KULLANIN

Bir dudak fırçasını maskaranızın içine batırın ve kirpik çizginiz üzerine ince bir çizgi çekerek gözlerinizin ortaya çıkmasını sağlayın.