Pratik Kaş Alma Yöntemleri!

Kaş alma yöntemleri nelerdir? Kaşlarınızı ne şekilde aldırmanız gerekiyor? Kaş alma yöntemlerini değerlendirdik bu ipuçlarını sizler için detaylı olarak anlattık.

Pratik Kaş Alma Yöntemleri!

Kadınlar için kaş yüzün en önemli bölgelerinden bir tanesidir. Yüzünüzdeki ifadeyi ve bakışlarınızı belirleyen kaşlarınızı ne şekilde aldığınızda büyük önem taşımaktadır. Hep aynı tekniği kullanarak kaşlarınızı besleyebilirsiniz. Bu durumda ilk adım olarak kaş alma yönteminiz büyük önem taşımaktadır. Kaşları pek çok farklı yöntemle alabilirsiniz. Bu kaş alma çeşitleri, cımbızla, iple, ağdayla, lazerle olabilir. Bu yöntemlerin her insana göre farklılık gösteriyor olması çok doğal. şimdi sizlere bu yöntemlerin ne kadar doğru olduğunu anlatacağız.

İP İLE KAŞ ALMA

Bu yöntem için öncelikle bir dikiş ipi gerekiyor.   cm uzunlupundak bir dikiş ipini ayırıp ipi kendinize döndürerek ikiye katlama işlemi yapacağız. İpinizi işaret ile baş parmaklarımıza tamamen takıp, ipin hareket ettirilmesiyle kıvrıldığı yerlere tüyler sıkışacak şekilde alma işlemini yapıyoruz.

AĞDA İLE KAŞ ALMA

Ilıtılmış ağda yüzdeki tüyleri kaplayacak şekilde cilde sürülür ve ardından şerit halinde kestiğiniz ağda bantları üzerine yapıştırılarak tüylerin ters yönüne gelecek şekilde yüzden çekilme işlemi yapılır. Ardından ağda yağıyla yüz ağdadan temizlenir.

Yorum Yaz

Diğer Kadın Haberleri