Kadınların vazgeçilmezleri olan çantalar plajlarda da aynı önemini fazlasıyla sürdürmektedir. Özellikle plajda ihtiyacımız doğrultusunda her eşyayı temin edemiyor olmamız da plaj çantalarının önemini vurgulamaktadır. Kumsalda geçen tatilin olmazsa olmazı çantalardır.Çanta alırken de ihtiyaç duyduğunuz tüm eşyaları sığdırabilmeniz için büyük boy bir çanta tercih edin. Bu yazın gözde parçası ise hasır çantalardır.

Kumsalda takılan şapka aksesuar olmanın yanı sıra size güneşin zararlı ışınlarından korur.Bu sebepten plaj çantasının olmazsa olmaz parçalarından biriside şapkadır. Çantanızı ağırlaştırmayan plaj havlularını tercih edin. Havlu alırkende renkli olan modelleri tercih edin. Rengarenk bir güneş gözlüğü de şapka gibi plaj çantasının olmazsa olmazıdır.Kumsalda rahat edebileceğiniz plaj terliğinizi de çantanızdan eksik etmeyin. Cildinizi güneşin zararlı ışınlarından korumak için kesinlikle güneşe kremsiz çıkmayın. 

Kendisi kadar içeriğinin de öneminin büyük olduğu plaj çantalarının içerisine koyacağınız bir elbise mayo veya bikininizin üzerine geçirebbilmeniz adına mantıklı bir seçim olmaktadır. Plaj çantalarının içinde bir kitap yada müzik dinleyeceğiniz bir müzikçalar bulundurmanız da güneşlenirken sıkılmamanıza yardımcı olacaktır.