24 Ağustos 2019
  • Istanbul 31.11°
  • Ankara 33°
  • Izmir 39°
İmsak 04:42
Güneş 06:15
Öğle 13:12
İkindi 16:57
Akşam 19:58
Yatsı 21:25
BIST97.149
Dolar5,7635
Euro6,4297
Altın282,95

Pijamalar Ne Sıklıkla Yıkanmalı? Pijamalar Kaç Günde Bir Değiştirilmeli?

Pijamalarınızı ve sütyenlerinizi ne sıklıkla yıkıyorsunuz? Bir kaç günden fazla aynı pijama ile yatağa girdiyseniz bazı alışkanlıklarınızı değiştirmeniz gerekebilir. İşte ihmal ettiğimiz ama önem vermemiz gereken çamaşır yıkama tüyoları.

Pijamalar Ne Sıklıkla Yıkanmalı? Pijamalar Kaç Günde Bir Değiştirilmeli?

Pijamalar Ne Sıklıkla Yıkanmalı? Pijamalar Kaç Günde Bir Değiştirilmeli?

Vücut sıvıları, bakteriler, genel kir ve pislikler çamaşırlarınızda birikip zarar verebilir. Uzmanlara, sütyen ve pijamalarınızı hangi aralıklarla yıkamanız gerektiğini ve bunu yapmanın en iyi yolunun ne olduğunu sorduk. 

SÜTYENLER NE SIKLIKLA YIKANMALI

Genel olarak sütyeninizi iki veya üç defa giydikten sonra yıkamalısınız. Bir kadının kişisel hijyenine ve yaşam tarzına bağlı olarak, standart bir sütyen yıkanmadan birkaç kez giyilebilir. Daha fazla terleyen kadınlar sütyenlerini daha sık yıkamak isteyebilir, ancak günlük kullanım için, her kullanım sonrası yıkama mecburi değildir. Aşırı yıkama sütyeninizdeki elastiklere zarar verebileceği için olumsuz sonuç alabilirsiniz.

Sütyenler, mümkünse elde yıkanmalıdır, makinede yıkama da zarar verebilir. Sütyenin şeklini korumasına yardımcı olan ılık veya soğuk suda yıkanmalıdır. Çamaşır makinesinde yıkamayı tercih ediyorsanız, daima hassas ayarda yıkayın  ve diğer parçalara zarar vermemek için klipsleri takın. Sütyeninizin, elastik bir şekle kavuşması için yıkama işleminden sonra bir gün bekletmeniz tavsiye edilir.

PİJAMALAR NE SIKLIKLA YIKANMALI

Pijamalar üç ya da dört defa giyildikten sonra yıkanmalıdır. Gece boyunca terlerseniz, pijamalarınız daha çabuk kirlenir ve sıcak su torbaları kullandığınızda daha da terlersiniz. En azından, bir hafta giyildikten sonra muhakkak yıkamalısınız. Araştırmalar kirli pijamaların sivilceden sistite kadar her türlü sağlık sorununa sebep olabileceğini gösteriyor.

Son Dakika Kadın Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Kadın Haberleri