Peynir Diyetiyle Zayıflayın

Sağlıklı ve kolay yoldan kilo vermek isteyenler peynir diyetiyle fazla kilolarından kurtulabilir. Peki peynir yiyerek nasıl kilo verilir?

Peynir Diyetiyle Zayıflayın

Peynir Diyetiyle Zayıflayın

Sağlıklı ve kolay yoldan kilo vermek isteyenler peynir diyetiyle fazla kilolarından kurtulabilir. Peki peynir yiyerek nasıl kilo verilir? İşte detaylar...

Normalde peynir yemeyi sevmeyenleri bile özendirecek peynir diyeti ile hem sağlıklı beslenecek hem de kolay yoldan kilo vermiş olacaksınız. Birçok çeşitiyle kahvaltı sofralarının olmazsa olmazı haline gelen peynir, önemli bir protein kaynağıdır. Ağız ve diş sağlığımız için küçüklüğümüzden beri tüketilmesi önerilen peyniri doğru tüketerek doğal yollarla kilo verebilirsiniz.

İster Tek Başına İster Omletle

Çeşit fark etmeksizin kahvaltıda her türünü yiyebileceğiniz peyniri ister tek başına ister omletin içerisinde tüketebilirsiniz. Eğer kahvaltıda ekmek yiyecekseniz iki dilimi aşmamaya özen gösterin. Çay ya da kahve tüketiminde de şeker kullanmamaya dikkat edin. Zengin bir kahvaltı sonrasında öğlene doğru karnınızda açlık hissetmeye başlarsanız ekmeksiz bir şekilde ağzınıza peynir atarak iştahınızı yatıştırabilirsiniz.

Acıkırsanız Ekmeksiz Peynir Tüketin

Öğle yemeği için ızgara veya fırında pişirilmiş kaşarlı veya peynirli tavuk yapabilirsiniz. Yanında da bol yeşillikli ve peynirli salata ya da yoğurt tüketebilirsiniz. Eğer akşama kadar acıkacak olursanız ekmeksiz peynir yiyebilirsiniz. Akşam menüsünde kaşar soslu sebze yemeği yiyebilir ve bol miktarda su tüketmelisiniz. Peynir tüketimi su içme isteğini getirecektir.

2 Haftadan Uzun Sürmemeli

Peynir tüketimine ağırlık verilen bu beslenme şeklini 2 haftadan fazla yapmamalısınız. Aksi halde tansiyon yükselmesi, protein zehirlenmesi gibi durumlar söz konusu olabilir.

Son Dakika Kadın Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR