Güzellik uykusuna yatmak deyimi gerçek oldu! Güzelliğin düzenli ve sağlıklı uykuda olduğunu vurgulayan uzmanlar, geç yatıldığında ya da geç kalkıldığında uykunun tam alınmamasından dolayı yüzde şişliklerin, göz altlarında mor renkli halkların ve yüzde çizgilerin meydana geldiğini söylemekteler. İşte bu sebeple erken yatmaya ve erken kalkmaya özen gösterilmeli, güzellik için sağlıklı ve düzenli uyku uyunmalıdır. Güzelliğinize güzellik katmanın sırrı uykunuzu tamamiyle alabilmenizden geçmektedir. Uykunuzu düzenli uyuyup alabiliyorsanız cildinizde bununla beraber ışıl ışıl parlayacaktır.

Güzellik uykusu yalnızca birkaç günlük bir şey değil, tüm hayat boyunca özenle sürdürülmesi gereken bir durumdur. Yani bugün güzellik uykusuna yatıp, yarın güzellik uykusundan vazgeçmek size hiçbir şey kazandırmaz. Dikkat etmeniz gereken hususlar rutin hayatınızı etkilemeyecektir.

Geceleri yatmadan önce makyajınızı mutlaka temizleyin, dişlerinizi fırçalayın ve mutlaka ılık bir duş alın, saçlarınızı tarayın, vücudunuzu nemlendirin ve öyle yatağa girin. Her gün bunları düzenli bir şekilde yaptığınız zaman geceleri ne kadar rahat bir şekilde uyuduğunuzu göreceksiniz. Bunların yanında lavanta çayı tüketmeniz de güzel bir uyku geçirmenize fazlasıyla yardımcı olacaktır.