Her kadın parlak ve canlı bir yüze sahip olmak amacıyla kozmetik ürünlerine tonlarca para harcamaktadır. Bu durumu tersine çevirmek de bitkisel yollardan geçmektedir. Yalnızca evlerinizde bulabileceğiniz bu yöntemlerle hiç para harcamadan bu etkiyi yaratmanız mümkün olabilmektedir.

Beslenme açısından bol bol su içmek ve yüzünüzü temizledikten sonra mutlaka cilt tipinize uygun nemlendirici uygulamak da cildinizin parlamasını sağlayacak ve canlı gösterecektir. Bu durum cildinizin nemli ve genç görünmesine de yardımcı olmaktadır.

Cildinizde leke oluşumunu önlemek de parlmasına yardımcı olmakla aynıdır. Özellikle lekeli ve sorunlu bir cilt parlamayıp aksine mat bir görünümde olduğu için bu tür durumlarda güneşten koruyucu ürünler kullanılması ve cildinizdeki lekeleri giderici bitkisel ürünlerin kullanımı önem taşımaktadır.

Beslenme şekli ve yaşam tarzının da önem kazandığı bu durumda özellikle meyve ve sebze ağırlıklı beslenmek ve düzenli spor yapmak büyük önem taşıyor. Zararlı maddelerden de uzak durulması gereken bu yaşam düzenine ayak uydurulabilmesi için içki ve sigaradan mutlaka uzak durulması büyük önem taşımaktadır.