Bol bol su içmenin cilt üzerinde mucizevi faydaları bulunmaktadır. Özellikle gün içerisinde tüketilen düzenli su miktarının iyice belirlenmesi ve zamanlara yayılmasıyla daha iyi sonuç almanıza yardımcı olmaktadır. Cilt tipinize uygun nemlendirici kullanımı ve cildinize iyi gelecek serumların uygulanmasının da cil üzerindeki olumlu etkileri göz ardı edilemez.

Ciltte oluşan lekelerden ve yaşlanma belirtilerinden de korunmak için cildinizi nemlendiren bir koruyucu kullanmak cildinizde bariyer görevi görecektir. Yağlı ciltlerin mutlaka atlamaması gerekn adım olan nemlendirici adımı cildiniz her ne kadar yağlı olursa olsun atlanmaması gereken bir unsur olmakla birlikte bu tür cilde uygulanan ürünlerin de daha iyi emilmesini sağlayacaktır.

 

Cilt üzerinde en önemli etken madde olan çinkonun da besinler tarafından tüketilmesi oldukça faydalıdır. Özellikle çinko içeren sbeze ve meyvelerin düzenli olarak tüketimine dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu sayede hem yüzünüze sürdüğünüz ürünleri tükettiğiniz besinlerle desteklemiş olacak hem de sağlığa yararlı bir şekilde beslenerek katkıda bulunabileceksiniz. Bu tür besinlerin de bünyemz tarafından emilebilmesi için çay ve kahve tüketimi de azaltılmalıdır.