Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte özellikle kadınları aşırı kilolarından kurtulma telaşı sardı. Aşırı kilolarınızdan kurtulmanın çözümünü yanlış diyetlerde arıyorsanız, bu yanlışınızdan bir an önce vazgeçmeniz gerekmektedir. Yanlış yollarda ve hızlıca verdiğiniz kilolar, su kaybına neden olmaktadır. Bu durum kalıcı olmadığından verilen kilo sonrasında üzebiliyor. 
 
Güne güzel bir kahvaltı yaparak başlamalısınız. Eğer kahvaltı öğününü atlatırsanız, iştahınız bir sonraki öğünde daha fazla açılır ve daha fazla yemenize yol açar. Uzmanlar bu düzensizliğin kilo almaya neden olduğunun önemle altını çizdi.
 
Eğer aşırı kilo problemiyle karşı karşıya kalıyorsanız, yeterince su içmiyor olabilirsiniz. Su, vücuttaki yağ yakımını hızlandırır. Su içmek için susamayı beklememiz gerekmiyor istediğimiz her an bu alışkanlığı edinebilmemiz gerekiyor.
 
Özellikle mevsim geçişlerinde, ellerde, ayaklarda ve göbek çevresinde şişkinlikler görülebiliyor. Bunun önüne geçebilmek için, tuz alımınızı azaltabilirsiniz. 
 
Sağlıklı kilo vermenin en önemli yollarından birisi de, düzenli spor yapmaktır. Özellikle sabahları aç karnına yapılan spor, yağ yakımını hızlandırır. Tüm bu yollar dışında, bir uzmana gidip tahlil yaptırmak büyük önem taşımaktadır.