Cildimizin dışardan nasıl göründüğünü merak ediyor musunuz? Az ya da çok hepimiz aslında nasıl göründüğümüze önem veriyoruz. İlk bakışta dikkati ne çeker acaba, saçlar mı, gözler mi, yoksa eller mi? Oysa hepsinin üstünde yer alan cildimizin nasıl göründüğü en önemli unsurdur.Sağlıklı nemli bir cilt için öncelikle neler yapmalıyız, nereden başlamalıyız? Günlük yediklerimize, içtiklerimize dikkat etmeliyiz çünkü sağlıklı bir cilt, doğru beslenme ile bağlantılıdır. Nem oranı doğru ayarlanamamış olan cilt daha çabuk yaşlanma belirtileri gösterecektir. Bu belirtilere maruz kalmamak için yapmanız gerekenler;

Her gün ihtiyacımız olan suyu mutlaka tüketmeliyiz.

E vitamini cildimize mutlaka kullanılmalıdır.

Düzenli uyku

Cilt temizliği

Cilt bakımı

Nemli Bir Cilde Sahip Olmak İsteyenler İçin Doğal Cilt Maskeleri

Yukarıda bahsettiğimiz, günlük bakımlarımızı uyguladığımız zaman cildimiz yenilenmiş olacaktır. Aşırı makyaj kullanımı cildinizin kurumasına ve nemini kaybetmesine destek olur. Alkol ve tütün tüketimi de aynı şekilde etki eder. Evde uygulayabileceğimiz birkaç küçük maske önerisi ile cildinizi eski haline kavuşturabilirsiniz.

Nemlendirici Muz Maskesi

Meyvelerin su oranları yüksek olduğu için cildimiz için çok faydalı etkileri vardır. Soyulmuş taze muzu ezerek yüzümüze hatta boynumuza da sürebiliriz. Soğuk su ile yıkayabilirsiniz. Ortalama her gün yüzünüz için 1 saat ayırdığınız takdirde, cildinizin ihtiyacı olan nemi ve bakımı sağlamış oluyorsunuz. Tek yapmanız gereken, zaman ayırmak ve cilt tipine göre olan maske ve bakım önerilerini tercih ederek uygulamak.

Güzellik Maskeleri Tarifleri

Yüzünüze sürebileceğiniz kadar salatalığı ezin ve püre, macun kıvamına getirin. Tüm yüzünüze sürün ve 15-25 dakika arasında bekletin. Soğuk su ile durulayın ve aynaya baktığınızda, cildinizin ne kadar nemlendiğini hissedin. Dokunduğunuz zaman hissedeceklerinizin ise tarifi yok. Doğadan gelen bütün bitkilerde, meyvelerde mutlaka cildimize ve sağlığımıza iyi gelecek bir şeyler bulunuyor. Tek yapmamız gereken şey bunlara zaman ayırmak ve uygulamak.

Çilek maskesi

Tek yapmanız gereken çilekleri ezip bal ile karıştırmak ve 20 dakika yüzünüzde bekletip soğuk su ile yıkamak. Bu yaptıklarınız sayesinde cildiniz hem gereken neme sahip olacak hem de cildinizin yaşlanma sürecini geciktirmiş olacaksınız.