Yüzünüze krem uygulaması yaparken bazı noktalara dikkat etmeniz cilt sağlığınız için büyük önem taşımakta olduğundan uygulamadan önce mutlaka ellerinizi yıkayın. Cildinizi makyajdan arındırın. Yüzünüzde makyaj yoksa bile, mutlaka ürünü tatbik etmeden evvel cildinizi yıkayın

Yüzünüzü sildiğiniz havlunun hijyenik olmasına dikkat edin. Çünkü tersi durumda cilt altına tüm kiri mevcut etken maddelerle iletir, akne başta olmak üzere farklı cilt sorunları yaşayabilirsiniz.

Kan akışını hızlandırmak için parmak uçlarınızda cildinize minik darbeler yapın
Lenf bezlerinin dizilişini öğrenmek, bu alanları uyarmak ve özel masaj teknikleri uygulamak için bir güzellik uzmanından yardım alabilirsiniz

Boynunuza ve dekolte bölgenize uygulama yapmayı unutmayın bu bölgeler hassas bölgelerimizden bir tanesi oldukları için kurumaya ve nemsiz kalmaya çok elverişlidir.

Yaşlanma karşıtı kremler sabah, akşam rutininde ve devamlılık gerektiren ürünlerdir. Etkileşimi gözlemlemek için en az 2 hafta günlük cilt bakım rutininizi aksatmadan devam ettirmeniz gerekmektedir.

Uyuduğunuz yastık yüzünün temiz olması son derece önemli. İpek yastık kılıflarını ve sırt üstü yatış pozisyonunu tercih edin.