Narın Cilt Üzerindeki Mucizesine Şahit Olun

Kış aylarının gelmesi ile birlikte en sevilen meyvelerden biri olan nar mutfaklarda yerini almaya başladı. Nar içerdiği vitaminler bakımından da oldukça faydalı ve zengin bir meyvedir.

Narın Cilt Üzerindeki Mucizesine Şahit Olun

Kış aylarının gelmesi ile birlikte en sevilen meyvelerden biri olan nar mutfaklarda yerini almaya başladı. Nar içerdiği vitaminler bakımından da oldukça faydalı ve zengin bir meyvedir. Sağlığımıza yararlı olduğu gibi cildimiz içinde pek çok faydası vardır. Gözenekleri küçülten bu doğal cilt bakım maskesi ile cildiniz bebek teni gibi pürüzsüz ve canlı görünecek. Maskenin olmazsa olmazı nar suyu. Nar suyunun ve maskenin içindeki diğer malzemelerin cilt üzerindeki faydalarının maske tarifinin altından okuyabilirsiniz.

MALZEMELER

Yarım çay bardağı nar suyu

Bir tepeleme yemek kaşığı kil

Bir çay kaşığı elma sirkesi

Bir tatlı kaşığı süzme bal

HAZIRLANIŞI VE UYGULANIŞI

Bitmiş bir krem kutusuna veya kapaklı küçük bir kavanoz içine nar suyunu ve üzerine elma sirkesi ile balı ekleyin. Kapağı sıkıca kapattıktan sonra bal, sirke ve nar suyunu homojen oluncaya kadar çalkalayarak karıştırın. Çalkalama işlemi zaman kazandırması açısından daha pratik bir yöntem olduğu için tercih ediliyor. Ardından bir tepeleme kili de ekleyerek kıvam alana ve iyice karışana dek karıştırın. Maske bu hali ile kullanıma hazır. Maskeyi bitinceye kadar günlük olarak kullanabilirsiniz. Düzenli kullanımda etkisini çok çabuk göreceğiniz bu maske tarifiyle sağlıklı ve canlı bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Yorum Yaz

Diğer Kadın Haberleri