Nar Suyu Maskesi Tarifiyle Cildinizi Derinlemesine Arındırmanın Yolları!

Cildinizin doğal yapısını bozmadan hem derinlemesine temizleyen hem kurutmadan bakım yapan maske tarifi istiyorsanız sizlere önereceğimiz nar suyu maskesi tarifiyle bu görünüme kolaylıkla kavuşabilirsiniz.

Nar Suyu Maskesi Tarifiyle Cildinizi Derinlemesine Arındırmanın Yolları!

Nar yararlı besinler arasında en mucizevi faydalara sahip olan bir meyve olarak karşımıza çıkıyor. Gözenekleri küçülten bu doğal cilt bakım maskesi ile cildiniz bebek teni gibi pürüzsüz ve canlı görünecek. Maskenin olmazsa olmazı nar suyu. Nar suyunun ve maskenin içindeki diğer malzemelerin cilt üzerindeki faydalarının maske tarifinin altından okuyabilirsiniz.

MALZEMELER

Yarım çay bardağı nar suyu

Bir tepeleme yemek kaşığı kil

Bir çay kaşığı elma sirkesi

Bir tatlı kaşığı süzme bal

NAR SUYU MASKESİ HAZIRLANIŞI VE UYGULANIŞI 

Bitmiş bir krem kutusuna veya kapaklı küçük bir kavanoz içine nar suyunu ve üzerine elma sirkesi ile balı ekleyin. Kapağı sıkıca kapattıktan sonra bal, sirke ve nar suyunu homojen oluncaya kadar çalkalayarak karıştırın. Çalkalama işlemi zaman kazandırması açısından daha pratik bir yöntem olduğu için tercih ediliyor. Ardından bir tepeleme kili de ekleyerek kıvam alana ve iyice karışana dek karıştırın. Maske bu hali ile kullanıma hazır. Maskeyi bitinceye kadar günlük olarak kullanabilirsiniz. Düzenli kullanımda etkisini çok çabuk göreceğiniz bu maske tarifiyle sağlıklı ve canlı bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Yorum Yaz

Diğer Kadın Haberleri-->