Diş beyazlama konusunda oldukça başarılı olan muz kabuğu içeriğinde barındırdığı zengin potasyumla da diş sağlığına büyük oranda katkı sağlamaktadır.

Muz kabuğuyla deri olan her materyalinizin parlamasını sağlayabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şeykabuğuniç kısmını deriye gelecek şekilde dairesel hareketlerle masaj yapmak. Bu sayede deri materyalinizin daha parlak ve yumuşak olmasına katkı sağlayacaksınız.

Akne probleminiz varsa da muz kabuğunun iç kısmını aknenin üzerinde yarım saat bekleterek etki etmesini sağlamak olacaktır. Bunun yanı sıra ciltte oluşan çizgi çizgi olan kırışıklık görünümünü azaltmak için de muz kabuğunu kullanabilirsiniz.

Göz çevresindeki çizgilerde de mucizeler yaratan muz kabuğu deri üzerinde çıkan siğillere de anında etki etmektedir. Özellikle cilt yanıklarına birebir olan bu doğal besin sayesinde cilt daha çabuk yenilenerek taze bir görünüm kazanıyor. Mu kabuğunun içeriğinde yer alan potasyum maddesi sayesinde de deri sıkılaşarak geriliyor ve cilt üzerinde gençleştirici bir rol oynuyor. Muz kabuğunun içeriğindeki anti aging maddeler cildin sıkılığını kaybetmeyerek daha dinç kalmasına fazlasıyla yardımcı olmaktadır.