Mutlu Bir Evlilik İçin Yapmanız Gereken Önemli 10 Şey:

- Hatalı olduğunuz durumlarda özür dileyin ve gururu bir kenara bırakın. Eğer bir kavgada haksızsanız, bunu kabullenin ve özür dileyin. Bu, ilişkiniz için çok büyük bir fark yaratacaktır.

- Kavga ederken, eşinizin artık hayatınızda olmadığını hayal edin. Bir kavgayı bitirmenin en iyi yolu, o insanı kaybettiğinizi ve özlediğinizi hayal etmektir. Üzüldünüz değil mi? Göğsünüz de sıkıştı? Bu hissettiğiniz aşktır.

- Daha çok gülün. Evliliğin en büyük sırlarından birisi gülmektir. Birbirinizin varlığından keyif aldığınızı gösterir ve sizi güçlü yapar.

- Haftalık toplantı yapın. Eğer çocuklarınız da varsa, haftalık toplantı gerçekten çok önemlidir. Romantik bir yemek olmasa da ilişkinize çok fazla katkısı olacaktır.

- Cinsel hayatınızla ilgili program yapın. Romantik olmasa bile, meşgul hayatlarımızda çok gereklidir. Ajanda da plan yapmak çok romantik olmasa da, cinsel hayatsız bir evlilik kadar kötü olamaz.

- Küçük şeyler hakkında konuşun. Büyük konuları bir kenara bırakıp küçük konular hakkında da konuşun. Konuşmaya devam ettikçe ilişkiniz güçlenecek.

- Kendinize ait bir hayatınız olsun. Kimse, arkadaşı olmayan bir insandan hoşlanmaz. Bu yüzden hobi edinin. Arkadaşlarınız ve bir hayatınız olsun! Bu, eşinizin sizi daha çok taktir etmesine sebep olacak.

- Teşekkür etmeyi unutmayın. Ne kadar küçük görünürse görünsün, teşekkür etmek çok önemlidir. "Bu akşam yemek hazırladığın için teşekkürler,” bile çok güzel bir harekettir.

- Bağırmayın. Kimse size kavga etmeyin demiyor. Hatta kavga bazen gereklidir. Ama bağırmayın, küfretmeyin ve seviyenizi düşürecek davranışlarda bulunmayın.

- El ele tutuşun. Birbirinize öfkeden delirseniz bile, sadece dokunun. Yatakta ya da dışarıda fark etmez. Bazen en ufak bir temas bile öfkemizi azatmanıza yeterli olur.