Öncelikle sodadan bahsedeceğiz. Özellikle soda cildinize sağlık ve tazelik katan mineralleri içeriğinde barındırdığından ciltte harikalar yaratıyor. Eşinize doldurduğunuz bir bardak sodadan kalanı yüzünüze sürerek güzelliğinize güzellik katın.

Özellikle zayıflamak için içilen yeşil çayın moraran ve şişen gözlerde oldukça faydalı olduğunu biliyor muydunuz? Yapmanız gereken tek şey içtiğiniz yeşil çayın kalanını gözünüze kompres yaparak gözlerinizin canlanmasına katkıda bulunmak olacaktır.

Mutfakta akşam yemeği için patatesli bir tarif uyguluyorsanız patates kabuklarını atmamanızı öneririz. Patates kabuklarının iç tarafı cildinize temas edecek şekilde yerleştridiğinizde cildinizdeki yorgunluk belirtilerini yok ederek daha kırışıksız ve taze bir tene sahip olmanızı sağlıyor.

Tatlı olarak tercihinizi içeriğinde pirinç unu bulunan tatlılardan yana kullanıyorsanız size bir önerimiz var! Pirinç unu ve suyu karıştırarak yapacağınız maske kürüyle cildinizin daha genç ve zinde görünmesiniz sağlayabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey bu kürü yüzünüze dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulayarak 10 dakika kadar bekletmek. Beklettikten sonra çıkarırken tekrar dairesel hareketlerle masaj yaparak çıkarırsanız siyah noktalarınızın da daha hızlı temizlendiğine şahit olacaksınız.