Çikolatalı pastalarınızın veya keklerinizin bir mikrodalga fırında ısıtılması çok daha lezzetli olmasını sağlayacak. Miksere yerleştirilen kağıt tabak, istenmeyen sıçramaları ortadan kaldıran geçici bir kapak görevi görecek. Çikolatalı cips yapmanın en kolay yolu patates soyucu kullanmaktır. Salata yapraklarını durulamak ve onları kağıt peçeteler arasında saklamak, ömrünü iki katına çıkaracaktır. Uzmanlar akan suyun altında mantarların yıkanmasına karşı tavsiyede bulunuyor. En iyisi, ıslak bir havlu ve fırça kullanarak temizlemek; bu, aromayı korumaya yardımcı olacaktır.

MUZLARI BU ŞEKİLDE SAKLAYIN!

Muzları demet halinde saklamayın. Yapmanız gereken şey, onları birbirinden ayırmak, uç kısımlarını streç filmle sarmak ve buzdolabına koymak. Bu yöntem muzun ömrünü uzatacaktır. Kutuyu birkaç dakika bile açık bırakırsanız, mısır gevreğinin çıtırlığı gider. 5-10 dakika boyunca sıcak bir fırın içine yerleştirip bekletirseniz kolayca bu sorunu aşabilirsiniz. Bu yöntemi aynı zamanda patates cipsi ile de deneyebilirsiniz. Çok kirli kapları ve tepsileri temizlemek için hızlı bir çözüm: Kaynar suya koyun ve az miktarda sirke ekleyin. Bu gerçekten zaman ve çabadan tasarruf sağlar! Gerçek bir cheeseburger yapmak için, et hazır oluncaya kadar bekleyin, üzerine bir dilim peynir koyun ve kızartma tavasını bir kapakla örtün. 3-5 saniye sonra peynir eriyecek. 

SOĞANLARIN GÖZLERİNİZİ YAKMAMASI İÇİN YAPMANIZ GEREKENLER

Soğanların ağlatma etkisinden kendinizi korumak için, kesmeye başlamadan önce kesme tahtasına limon suyu sürün. Kurabiyeleri bir rende yardımıyla yanan kısımlarından kolayca ayırabilirsiniz.Yiyeceğinizi kaseye dökmek yerine pakedi bir kaseye dönüştürebilirsiniz. Yarısı açılmış fıstığı kolayca nasıl kıracağınızı biliyoruz. Atılmış bir fıstık kabuğunu kullanarak, yandan ufak şekilde açılmış fıstığın arasına koyup aşağıya veya yukarı doğru hareket ettirerek bu sorunu çözebilirsiniz.