Mutfağınızdan eksik etmediğiniz salataların baş tacı yemeklerin vazgeçilmezi olan zeytinyağı cildinizde de mucizeler yaratıyor. Yemeklere lezzet katmasının yanı sıra cildiniz üzerinde de nemli ve yumuşacık etki bırakmasını sağlıyor.

Özellikle bal kahvaltı sofralarımızın vazgeçilmeziyken bu besin cilt üzerine uygulandığında da oldukça faydalı bir güzellik ürününe dönüşüyor. Cildin daha parlak ve nemli görünmesini sağlayan balı tek başına her cilt temizliğinden sonra yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Yüzünüzdeki ölü derilerden kurtulmak için şeker besinini yüzünüze uygulayabilirsiniz. Bu besinin cilt üzerinde peeling etkisi olmakla beraber şekeri cildinize dairesel hareketlerle masaj yapar şekilde uygulayabilirsiniz. Besin olarak tüketmek pek yararlı olmadğı gibi bunun yanında cilde uygulanması da bir o kadar pratik ve sağlıklıdır. Şeker besinini şampuanlarınıza da katabilirsiniz. Böylece saçlarınızdaki kepeği büyük ölçüde önleyerek kafa derisi üzerindeki ölü hücreleri de yenileyecektir.

Limon meyvesi her yemekte ve salatalarda harikalaer yaratırken cilt ve saçlar üzerinde de mucizeler yaratmaktadır. Özellikle kimyasal içerikli boyalar kullanmak istemeyen kadınlar limonu bir saç açıcı ürünü olarak kullanabilirler.