Muhteşem bakışlara sahip olmak ve dolgun görünen kirpikler için denemediğimiz bakım yöntemi yoktur. Bunun yanında da çoğu kadın kirpiklerine bakım yapmıyor ve bu konuya önem vermiyorlar. Oysa kirpiklerimizde tıpkı saçlarımızda olduğu gibi kırılıyor, dökülüyor ve yıpranıyorlar. Bunun yanında kirpiklerin dökülmesi saçımızdaki gibi hemen yenisinin çıkmasına olanak vermiyor. Gür ve dolgun görünen kirpikler için sabırlı olmak ve zaman geçmesini beklemek de büyük önem taşımaktadır.

Kirpikler zaman geçtikçe saçlarımız gibi dökülmekte ve yıpranmaktadır ve saçımız için gösterdiğimiz özenin aynısına ihtiyaç duymaktadır. Kirpiklerin dökülmesine sebebiyet veren en önemli unsur, maskara kullanımının çok fazla olmasından kaynaklı olabiliyor. Bundan ötürü her makyaj sonrası makyajınızı iyice temizlemek ve kirpiklerinizdeki maskaradan arındırmak oldukça önemli. Özellikle her gün maskara uygulamak yerine bazı günlerde maskara uygulayarak kirpiklerinize daha çok zarar verdiğini gözlemleyebilirsiniz.

Kirpikleri dolgunlaştıran ve bakım sağlayan bitkisel yağlardan biri de zeytinyağı ve hint yağı olarak biliniyor. Bu yağları gözlerinize zarar vermeden bir kulak çubuğu yardımıyla kirpiklerinize sürterek bakımını sağlayabilirsiniz.