17 Temmuz 2019
  • Istanbul 23°
  • Ankara 23°
  • Izmir 25°
İmsak 03:46
Güneş 05:39
Öğle 13:15
İkindi 17:13
Akşam 20:41
Yatsı 22:26
BIST98.028
Dolar5,7091
Euro6,4196
Altın258,66

Mükemmel Ve Dolgun Kirpikler İçin Bakım Önerileri!

Kirpik bakımı ve kirpik uzatma dediğimizde aklımıza hemen badem yağı geliyor, değil mi? Peki bunun dışında neler yapabiliriz? İşte mükemmel ve dolgun görünen kirpikler için bakım önerilerimiz...

Mükemmel Ve Dolgun Kirpikler İçin Bakım Önerileri!

Muhteşem bakışlara sahip olmak ve dolgun görünen kirpikler için denemediğimiz bakım yöntemi yoktur. Bunun yanında da çoğu kadın kirpiklerine bakım yapmıyor ve bu konuya önem vermiyorlar. Oysa kirpiklerimizde tıpkı saçlarımızda olduğu gibi kırılıyor, dökülüyor ve yıpranıyorlar. Bunun yanında kirpiklerin dökülmesi saçımızdaki gibi hemen yenisinin çıkmasına olanak vermiyor. Gür ve dolgun görünen kirpikler için sabırlı olmak ve zaman geçmesini beklemek de büyük önem taşımaktadır.

Kirpikler zaman geçtikçe saçlarımız gibi dökülmekte ve yıpranmaktadır ve saçımız için gösterdiğimiz özenin aynısına ihtiyaç duymaktadır. Kirpiklerin dökülmesine sebebiyet veren en önemli unsur, maskara kullanımının çok fazla olmasından kaynaklı olabiliyor. Bundan ötürü her makyaj sonrası makyajınızı iyice temizlemek ve kirpiklerinizdeki maskaradan arındırmak oldukça önemli. Özellikle her gün maskara uygulamak yerine bazı günlerde maskara uygulayarak kirpiklerinize daha çok zarar verdiğini gözlemleyebilirsiniz.

Kirpikleri dolgunlaştıran ve bakım sağlayan bitkisel yağlardan biri de zeytinyağı ve hint yağı olarak biliniyor. Bu yağları gözlerinize zarar vermeden bir kulak çubuğu yardımıyla kirpiklerinize sürterek bakımını sağlayabilirsiniz.

Yorum Yaz

Diğer Kadın Haberleri