Kadınlar genellikle tırnaklarının bakımsız görünmesine katlanamamaktadır. Bu durmlşarda oje sürülmesi hem ellerde hem de tırnaklarda güzel görünmenize yardımcı olacaktır. Ellerinizin bakımlı olması için sadece oje sürülmesi yeterli değildir bunun yanında ellerin manikürlü ve bakımlı olması da büyük önem taşır. Peki hem zamanınızı almadan yapacağınız hem de pratik olan yöntemlerle tırnaklarınızı daha mükemmel gösterebileceğinizi biliyor muydunuz? İşte tırnak bakımınıza katkı sağlayacak o öneriler;

Tırnaklarınızın kesimi ellerinizin mükemmel görünebilmesi açısından önemlidir. Aynı boy tırnaklar ellerinizde o muhteşem görünümü yakalamanıza yardımcı olacaktır.

Tırnaklarınıza oje uygulamadan önce üzerinde pürüz olmaması için törpüleyin ardından oje renginizin daha belirgin olması için de ojenin altına bir base coat ürünü uygulayabilirsiniz.

Oje sürümünde de tırnaklarınızın başından sonuna doğru hareketlerle uygulamanız ojenizin daha pürüzsüz durmasına yardımcı olacaktır.

Tüm bu oje uygulamaları bittikten sonra tırnak kenarlarında kalan ojeleri asetonlu bir kulak çubuğu yardımıyla temizleyerek tırnaklarınızda kusursuz görünümü yakalayabilirsiniz. Bu uygulamanın ardından da elinize sürdüğünüz bir krem yardımıyla manikürden çıkmış gibi bakımlı ellere sahip olabilirsiniz.