Işığı az olan yerlerde ve loş ortamlarda güzel görünen bu makyaj türünün günlük hayatta kullanımı sağlıklı olmamakla birlikte özel günllerde veya gece davetlerinde kullanılması daha uygun olacaktır. Cilt bu makyaj uygulamasından sonra hava almayacağı için her gün kullanıma da uygun olmayacaktır. Özellikle yüz hatları bu makyaj uygulamasında tamamen kamufle edilir bu yüzden bu makyajı yapanların çok ışıklı yerlerde durmamaları ve fotoğraf çekiminde bu makyaj stilini uygulamamalarını öneriyoruz. 

Mükemmel bir porselen makyajda cildin yoğun ve nefes almayan kapatıcılara maruz kalması sebebiyle yüz tüylerinizin alınması gerekmektedir. Bu görünütye maruz kalmamak ve yüzünüzün tahriş olmaması için yüz tüylerinizi en az bu makyajı yapmadan iki gün önce aldırmalısınız.

Makyajı yapmadan önce cildinizin temiz olmasına ve yüzünüzün bu ağır makyajı taşıyabilmesi için iyi nemlendirip yüz bazı kullanmanız gerekmektedir. Cildinizin üzerinde fazla ağırlık yapan bu makyajın çıkarılması da büyük önem taşımaktadır. Özellikle iyice durulanıp temizlenmesi gerekir ve gözeneklerin de kapanması için cildinize uygun bir tonik kullanımı yapılması gerekmektedir.