Mükemmel ve pürüzsü bir cilt için kadınlar olarak çok fazla zaman harcarız. Özellikle yaşlanmaya ve kırışıklıklara karşı bir çok tedavi ve yöntemlerle zaman harcamaktansa hem sağlıklı hem de bir o kadar pratik olan bitkisel ürünlerden yardım alabiliriz. Bu bitkisel ürünlerle kolaylıkla hazırlayacağımız karışımlardan elde ettiğimiz kürleri cildimize düzenli olarak uyguladığımızda cildimizdeki farklı ve kusursuz görünümü biraz olsun desteklemiş de olacağız. Özellikle her kadının mutfağında bulunan ürünlerle hazırlanan bu karışımları yüzünüze düzenli olarak uyguladığınızda aradaki farktan oldukça memnun kalacaksınız. İşte gençleştirici kür tarifimiz...

MALZEMELER

1 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı

1 tatlı kaşığı zeytinyağı

HAZIRLANIŞI VE UYGULANIŞI

1 yemek kaşığı dolusu hindistan cevizi yağı ve 1 tatlı kaşığı zeytin yağını karıştırın. İçine 2 yemek kaşığı toz şeker ekleyin.

Karışım homojen hale geldikten sonra her duş sonrası bu kürü dairesel hareketlerle masaj yapar şekilde uygulayabilirsiniz. Bu bitkisel kür sayesinde ciltte oluşan ölü derilerden kurtulmanın yanı sıra cilt üzerindeki lekelerden ve kuru nemsiz bir ciltten de kurtulmuş olacaksınız.