Sosyal medyadaki paylaşımlarınızda çok daha iyi görünüme sahip olarak beğenilmek istiyorsanız bu haber tam size göre. Arkadaşlarımızla veya tek başımıza çektiğimiz selfie fotoğraflar, imajımıza dair bilgiler veriyor. Eğer, her fotoğrafta mükemmel görünmeyi istiyorsak, faydalanacağımız püf noktalar şunlardır:

IŞIĞI KARŞINIZA ALIN

Eğer güneş ışığı arkanızdan görünürse fotoğraflar karanlık çıkar. Bundan dolayı mutlaka ışığı arkanıza alın. Bu sayede fotoğraflar daha parlak ve doğal bir görünüm elde edecek.

ÇEKİM ZAMANLAYICI KULLANIN

Telefon kameralarında zamanlayıcı vardır. 3 saniye veya 10 saniye sonra fotoğraf çeker. Bu şahane özellik sayesinde selfie çekerken fazladan kollarınızın görünmesini de engelleyebilirsiniz.

ARKA PLANINIZI SEÇİN!

İnternetteki komik fotoğrafların çoğu, arka plandaki alakasız insanlar veya cisimlerin gözden kaçmasıyla ortaya çıkıyor. Selfie çekmeden önce arka planda neler olduğuna dikkat edin.

FOTOĞRAF FİLTRELERİNDEN YARARLANIN

Sosyal medya uygulamalarının hemen hepsinde fotoğraf düzenleme ve filtre uygulama seçenekleri vardır. Bu özellik, fotoğrafınızı daha iyi hale getirmenizi sağlar.

SELFIE ÇUBUĞU KULLANIN

Daha geniş açılardan fotoğraf çekmek istiyorsanız, artık her yerde çok uygun fiyata satılan selfie çubuğunu kullanın. Kollarınız fazla görünmez, arka plan daha ortadadır ve odak noktası değişir.

HAYALİNİZDEKİ İŞİ BULABİLİRSİNİZ

Sosyal medyayı hafife almayın, hayalinizdeki sevgiliyi hatta iş teklifini bile sosyal medyadan bulabilirsiniz.

PHOTOSHOP YAPMAYI ABARTMAYIN

Facetune gibi uygulamalar, fotoğraf üzerinde düzeltme yapmaya yardımcı oluyor ama lütfen kullanımı abartmayın!

AYNA KARŞISINDA DENEMELER YAPIN

Herkesin iyi göründüğü bir pozu vardır. Ayna karşısında sağa sola dönerek, saçlarınızı toplayarak veya açık bırakarak kendinize yakışna en doğru pozu bulabilirsiniz.