Moda kurallarına aykırı olarak gösterilen yaşınauygun giyinilmemesi kuralının aslında pek bir önemi bulunmamaktadır. Bu durumun en önemli unsuru fiziğinize yakışan herhangi bir kıyafet seçimi olmalıdır. Bunun sebebi modanın aslında trendlere uydurulmasının yanı sıra kadınların modayı ilham alarak fiziğine uygun kıyafetler seçebilmesidir.

Bu yüzden her yıl hatta her gün değişen trendleri bir kenara bırakıp aslında ruhumuzun bize verdiği mesajlara göre kıyafet seçimi yapmalıyız. Belirli kalıplara son vererek aslında klişe haline gelmiş moda trendlerini yalnızca bir ilham kaynağı olarak görmelisiniz. Bu sayede herkesten farklı ve özgün olacaksınız.

Bu tür durumlarda taklitlerden kaçınarak yalnızca ilham alarak istediğiniz o trend görünümü de yakalayacaksınız. Her kadının sadece bakımlı ve güzel görünebilmesinin bile modaya ne kadar uyum sağlayabileceğinin kanıtı olarak görüyoruz. Bu sebeple her dönem değişen moda akımlarının bir kenara bırakılıp her bireyi kendi tarzını ve kendi moda trendlerini özgün bir şekilde oluşturabilmesi gerekiyor. Tüm bunları yapabilmek için moda bilgisine gerek olmamakla birlikte yalnızca kişisel zevkleriniz sayesinde siz de doğru yolu bulabilirsiniz.