Meyve lekesinin çıkabilmesi adına yapacağınız işlemlerden biri de tuz kullanımıdır. Lekenin üzerine serpeceğiniz tuz ile lekeli dokudan oldukça kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz. Eğer meyve lekesi beyaz dokulara bulaştıysa bu dokulara uygulayacağınız çamaşır suyu sayesinde inatçı lekelerden kurtulmak mümkün olabilmektedir.

Meyve lekesi bu uygulamada da çıkmıyorsa limonla ovup ardından ılık suyla durulayabilirsiniz. Bu lekeleri gidermek için yapacağınız bir işlem de dokudaki lekeye soğuk kompres yapıp ardından alkolle temizlediğinizde lekelerin oldukça rahat çıktığına şahit olacaksınız. Kullandığınız alkolün doymamış alkol olması da oldukça önemlidir.

Lekeli bölgenin üzerine uygulayacağınız gliserin ve su karışımı da lekelerin giderilmesine yardımcı olacağı gibi bu dokularında derinlemesine temizlenmesinde etkin rol oynayacaktır.

Meyvelerin taze olarak dokulara dökülmesinin de ardından temizlenmesi oldukça zor olacağı için ilk adım olarak leke üzerine tuz serpilmesi bu lekenin daha derinlere inmesini önleyerek lekenin çıkmasına oldukça yararlı bir karışımı üzerine uygulamak için zemin hazırlanmış olacaktır. Bu lekelerin kalıcı olarak giderilmesinde de deterjanlar kadar büyük bir etki yaratmaktadır.