Maya içeriğinde barındırdığı yüksek miktarda proteinden dolayı cildimize oldukça faydalı bir besindir. Bu besinin sütle beraber kullanımında cildimize oldukça faydası bulunmakla beraber yenileyici ve yaşlanma karşıtı olumlu etkiler göstermesiyle de bilinmektedir. Maya maskesi cildimizin yanı sıra saçlarımıza da oldukça iyi gelmektedir. Bu maya maskesi bakım kürünü saçlarınıza uyguladıktan sonra saçlarınızın gürleşip daha yumuşak bir hale geleceğini görmüş olacaksınız.

MAYA MASKESİ MALZEMELERİ

1 paket yaş maya

1 tatlı kaşığı süt

MAYA MASKESİ TARİFİ

1 paket yaş mayayı, 1 tatlı kaşığı süt ve 1 çay kaşığı süzme balla karıştırın; saç tellerine ve diplerine masaj yaparak sürün. 15 dakika bekleyip önce ılık sonra soğuk suyla durulayın.

Ellerinizin yumuşacık olması, yaraların hızla iyileşmesi ve tırnaklarınızın sağlıklı uzaması için maya maskesini kullanabilirsiniz.

1 tatlı kaşığı yaş mayayı, 2 yemek kaşığı sütle karıştırın ve hazırladığınız bu doğal el kremini ellerinize masaj yaparak yedirin. 10 dakika bekleyip ılık suyla yıkayın. Bu işlemin de ardından her zamanki el nemlendiricinizle ellerinize masaj yapabilirsiniz. Düzenli kullanımda bu karışımın etkilerini çok hızlı bir şekilde fark edebileceksiniz.