Kirpiklerinize maskara kullanırken dikkat etmeniz gerekenlerden başka maskarayı nasıl kullanacağınızı bilmenizde fayda var. Maskara uygularken yapılan yanlışları en aza indirmek için bu bilgiler sizin için hayat kurtarıcı olacaktır.

Maskarayı ilk olarak kirpiklerinizin uç kısımlarına uygulayın Sonrasında her zaman yaptığınız gibi dipten uçlara doğru maskarayı sürün.

Maskaranın göz kapaklarınıza bulaşmaması için uyguladıktan sonra ellerinizle rüzgar yaparak kirpiklerinizdeki maskarayı kurutun.

Maskarayı özellikle alt kirpiklerinize sürerken özellikle göz altlarınıza bulaşır. Bunun olmaması için kaşığı göz altınızda tutun ve maskaranızı bu şekilde uygulayın. Maskara göz altlarınız yerine kaşığa bulaşacaktır.

Maskaranın kurumaması için fırçayı maskaranın içinde ileri geri ittirmemeye çalışın. Bunun yerine fırçayı sadece maskaraya sürün ve çekin. Çünkü fırçaya yapışan hava kabarcıkları, makyaj malzemelerini kurutur.

Sıcak su dolu bir kasenin içine kurumuş maskaranızı koyun ve bırakın. Maskaranızın eski haline döndüğünü öreceksiniz.

Maskara sürmeden önce kullanmadığınız temiz bir fırçayı vazeline sürün ve kirpiklerinize yayın. Vazelin kirpiklerinizin daha yoğun, parlak ve kalın gözükmesini sağlayacaktır.