Maskaralarınız bittiğinde ve kurumaya yüz tuttuğunda çöpe atmanız gerekmiyor. Bu tür durumlarda maskara içinde yer alan ve kuruyan fırçalarını değerlendirebilirsiniz. Bu fırçaların yıkandıktan sonra kullanımı oldukça yararlıdır. Özellikle kaşlarınızı taramak için veya bebek saçlarınızı toparlamak için oldukça yararlı bir tarak görevi görebilmektedir. Kuruyan bu rimellerin kaşları renklendirmede de oldukça yararı vardır. Kutusunu hiç yıkamadan çöpe attığınız takdirde fırçasından oldukça fazla alternatif kullanım alanları yaratabilirsiniz.

Kaş ve kirpikler için bakıum uygularken parmaklarınızı kullanmanıza gerek kalmadan yıkayıp kuruttuğunuz biten maskara fırçalar yardımıyla bu işlemi kolayca yapabilirsiniz. Kaş ve kirpiklerinizi tarayabileceğiniz gibi bu tüyleri şekillendirmek de bu fırçalar yardımıyla oldukça kolay olmaktadır.

Saç diplerine boya işlemi yaparken veya kaşlarınıza far uyguladıktan sonra oldukça kolay bir tarama imkanı da sunabilirsiniz. Son olarak da eğer biten maskaranızın fırçasını çok beğeniyorsanız bu fırçayı yıkayarak başka bir rimel içeriğine batırarak kirpiklerinizde kolayca kullanabilmeniz mümkündür. Bu sayede kullanım kolaylığı sağlayarak satın aldığınız ürünü en iyi şekilde değerlendirmiş olacaksınız.