Manikürün Daha Kalıcı Olması için Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kırıkmış, soyulmuş, tırnak etleri uzamış tırnaklar, tırnak bakımına dikkat eden kadınların en büyük kabusudur. Nazik, temiz el ve tırnaklara giden yol ise manikür yaptırmaktan geçiyor.

Manikürün Daha Kalıcı Olması için Dikkat Edilmesi Gerekenler

Daha Kalıcı Manikür için Yapılması Gerekenler

Kırıkmış, soyulmuş, tırnak etleri uzamış tırnaklar, tırnak bakımına dikkat eden kadınların en büyük kabusudur. Nazik, temiz el ve tırnaklara giden yol ise manikür yaptırmaktan geçiyor. Ne var ki manikür bakımı da süreklilik isteyen bir uygulama. Bu yüzden manikürün daha uzun süre kalabilmesi için bazı noktalara dikkat etmek gerekiyor.

Manikürün daha uzun kalabilmesi için;

Uzun tırnakları seviyor olabilirsiniz fakat hem temizlik hem de sürekli kırılma olasılığına karşı, tırnaklarınızı kısa boyda kesmelisiniz.

Kütikül vb. yağları yanınızdan asla ayırmayın. Sürekli olarak tırnak etlerinizi nemlendirmeniz kuru görüntüyü ortadan kaldırırken manikürünüzün daha uzun süre dayanmasını sağlayacaktır.

Tırnaklarınıza zarar verecek; kazıma, zorlama benzeri uygulamalardan uzak durun. Bu tür uygulamalar tırnaklarınızın ve manikürünüzün bozulmasına yol açacaktır.

Oje kullanacaksanız taşırmamaya ve öncesinde tırnak etlerini geriye itmiş olduğunuzdan emin olun. Bunun haricinde oje sürdükten sonra bir süre sıcak su kullanmayın.

Son Dakika Kadın Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz