Oje uygulamalarının daha kalıcı olması adına özellikle bilgisayar başında çalışan biriyseniz, tırnaklarınızın kırılmaması ve hasar görmemesi için tırnaklarınızı kısa kesip ojenizi öyle sürün.

BİR KAT TOP COAT SÜRÜN

Tırnaklarınıza bir kat top coat sürdükten sonra ojenizi uygulayın. Bu ojenin daha kalıcı olmasını sağlsr ve çıkarırken de büyük kolaylık sağlar. Tırnaklarınız sürdüğünüz ojenin rengini almaz.

İNCE BİR FIRÇAYLA TIRNAKLARINIZIN KENARLARINI BOYAYIN

Manikürcünüz tırnak kenarlarınızı boş bırakıyorsa, manikür bitimünde ince bir fırçayla kenarlarından bir kat geçmesini isteyin. Tabi bu biraz zor bir seçenek ama, manikür ve ojeden sonra ellerinizi sıcak suda çok tutmamaya çalışın. Sıcak su ojenizi ve manikürünüzü bozar.

ELLERİNİZİ MUTLAKA NEMLENDİRİN

Nem, ellerinizin gün içerisinde aldığı hasarı en iyi giderme yöntemidir. Tırnak etlerinize düzenli olarak kütikül kremi uygulayın. Bu ellerinizi daha sağlıklı gösterecektir.

İÇERİĞİNDE ALKOL BARINDIRAN TEMİZLİK ÜRÜNLERİNDEN KAÇININ

Gün içerisinde elimizi yıkamaya fırsat bulmadığımızda çantamızda taşıdığımız küçük el dezenfektanları aslında oldukça zararlı. İçierisinde alköl barındıran dezenfektanlar, tırnaklarınıza fazlasıyla zarar verir.