Oje uygulamalarının daha kalıcı olması adına özellikle bilgisayar başında çalışan biriyseniz, tırnaklarınızın kırılmaması ve hasar görmemesi için tırnaklarınızı kısa kesip ojenizi öyle sürün.

Tırnaklarınıza bir kat top coat sürdükten sonra ojenizi uygulayın. Bu ojenin daha kalıcı olmasını sağlsr ve çıkarırken de büyük kolaylık sağlar. Tırnaklarınız sürdüğünüz ojenin rengini almaz.

Manikürcünüz tırnak kenarlarınızı boş bırakıyorsa, manikür bitimünde ince bir fırçayla kenarlarından bir kat geçmesini isteyin.

Tabi bu biraz zor bir seçenek ama, manikür ve ojeden sonra ellerinizi sıcak suda çok tutmamaya çalışın. Sıcak su ojenizi ve manikürünüzü bozar.

Nem, ellerinizin gün içerisinde aldığı hasarı en iyi giderme yöntemidir. Tırnak etlerinize düzenli olarak kütikül kremi uygulayın. Bu ellerinizi daha sağlıklı gösterecektir.

Gün içerisinde elimizi yıkamaya fırsat bulmadığımızda çantamızda taşıdığımız küçük el dezenfektanları aslında oldukça zararlı. İçierisinde alköl barındıran dezenfektanlar, tırnaklarınıza fazlasıyla zarar verir.

Güneşe çıkmadan ya da güneşlenirken sürdüğümüz koruyucu kremler içeriklerinden dolayı tırnaklara zarar vermektedir. Bu zararı önlemek amacıyla bu uygulamayı yaptıktan sonra elinizi mutlaka yıkamalısınız.