Tarzların ve stillerin zamana meydan okuduğu bir gerçek olmakla birlikte bu tarzların yarattığı makyaj stilleri de oldukça rağbet görmektedir. Bununla ilgili yaptığımız araştırmalara göre hangi tarza mensupsanız o tarzda bir makyaj stili belirlemek de mümkün olabiliyor.

DOĞAL VE ÖZGÜR

Doğal ve özgür bir tarzınız varsa ve modanın daha çok geri dönüşüm stilini benimsediyseniz tercihiniz doğal olarak toprak tonlarından yana olacaktır. Bu tarzı devam ettiren ve bir zamanlar oldukça popüler olan 70'ler modasının stillerinden ilham alabilirsiniz. 70'lerinde ilham aldığı dönem 60'lar donemi olarak bilinmektedir. Özellikle çiçekli desenler ve çiçek motifleriyle bezeli elbiseler bu donemde oldukça modaydı. O dönemlerde makyaj tekniklerinde de bronzerın büyük yeri vardı. Doğal ve özgür tarzınız varsa yanaklarınıza sürdüğünüz bronzerı burnunuza da sürün böylece o yılların trendlerini devam ettirerek bu tarzın devamlılığını sağlamış olacaksınız.

GÖZLER ÖN PLANDA

Makyaj işlemine başlamadan önce ten makyajınızın mükemmel olması adına bir yüz bazı uygulamanız gerekmektedir. Bu makyajda gözlerin ön planda olmasından dolayı teninizin kusursuz görünmesi gerekmektedir. Bu görünümü sağladıktan sonra göz makyajınızı buğulu soguk kahve tonlarında yapıp ardından renkli far kullanmadan uygulayabilirsiniz.