İtiraf edelim, birçoğumuz fırçaları kullanmıyoruz. Zaten tıka basa dolu makyaj çantalarımızı daha fazla zorlamak istemiyor; makyaj seanslarımızı daha da komplike hale getirmekten kaçınıyoruz. Oysa fırçalar makyaj gibidir. Hem işlevleri, hem çeşitleri hem de bir kez denendikten sonra her daim ihtiyaç duyulmasıyla. Doğal veya sentetik kıllarıyla ayrı işlevlere sahip olan bu küçük kozmetik aletleri, aynı zamanda en güçlü silahlarımızdan.

NEDEN FIRÇA?

Her fırça kendine özgü boyutuyla, ciltte ulaşılması zor bölgelere uygulama yapmayı kolaylaştırıyor. Sünger veya parmak yoluyla kolaylıkla yapamayacağımız renk geçişlerini elde etmemizi sağlıyor. Allık, fondöten ve eğik uçlu eyeliner fırçası en çok kullanılanlardan; itiraf etmeliyiz ki bizim de favorilerimiz onlar. Sen de bizim gibi renk dozunu ayarlamaya ve degradeler yaratmaya bayılıyorsan, hemen bir fırça seti edinmeni tavsiye ediyoruz.

Hijyen söz konusu olduğunda akan sular durur. Fırçalar, kontrolü tamamen sana vererek hem renk dağılımını doğru ayarlamanı sağlıyor, hem de sünger veya parmaktan çok daha hijyenik. Ancak fırçanı haftada bir kez ılık suyla ve sabunla yıkamayı ihmal etmemelisin.

Kaynak: Makyaj.com