Özellikle Hollywood yıldızlarının yeni gözdesi olan makyaj trendi Non Touring stili, temelde primer, bb krem veya cc kremler ve highlighter uygulaması yapılarak uygulanan bir yöntemdir. Bu makyaj trendi teninize daha canlı ve parlak bir görünüm vererek daha genç görünmeyi vaad ediyor.

İlk adım olarak cildinizi parlatmak için bir yüz bazı yani primer kullanmak çok önemli. Bu adım cildinize sürdüğünüz diğer kozmetik ürünlerinin daha ışıl ışıl görünmesini sağlayacaktır.

Bu yeni makyaj stilinde amaç yüzünüzdeki kusurları fazla kapatmadan aradaki renk eşitsizliklerini gidermeye yönelik bir makyaj uygulaması yapmaktır. Bunun temel noktası da bb krem ve cc kremlerden geçiyor. Ne kadar uygularsanız uygulayın bu kozmetik ürünleri yüzünüzde tam kapatıcılık sağlamayarak sadece renk eşitsizliklerini giderici işlev gösterecektir.

Tüm bu adımlardan sonra aydınlatıcı aşamasına geçebilirsiniz. Aydınlatıcı aşamasında da dikkat etmeniz gereken unsurlardan biri cildinizin alt tonuna uygun renkler seçmek olacaktır. Eğer cildiniz sarı alt tonluysa daha çok altın rengi ve bronz aydınlatıcılar kullanmalısınız. Tam tersi cildiniz pembe alt tonluysa da daha çok pembe alt tonlu aydınlatıcıları tercih etmelisiniz.