Aydınlatıcı uygulamaları yüzün daha yüksek bölgelerine uygulandığında sizi daha canlı ve taze bir görünüme sokacaktır. Özellikle aydınlatıcının yüzünüzde belirginleştirmek istediğiniz bölgelere uygulanması makyajınızı daha mükemmel göstererek cildinizin ışıl ışıl parlamasını da sağlayacaktır. Bu sebeple aydınlatıcının hangi bölgeye uygulanacağı da büyük önem taşımaktadır.

Kadınların en çok şikayet ettiği konulardan biri de yüz hatlarının belirgin olmaması ve yüzlerinin etli olmasıdır. Tüm bu sebeplerden dolayı kemiklerinizin belirginleşmesi ve daha etkileyici yüz hatlarına sahip olmak için aydınlatıcı uygulaması makyaj uygulamanızda büyük kolaylık sağlamaktadır. Özellikle elmacık kemiklerinizin belirginleşmesi adına allık uygulamasından sonra uygulayacağınız aydınlatıcı işlemi sizi göz alıcı bir görünüme sokmaya yetecektir.

Makyaj uygulamalarında kaşların da önemi büyüktür. Özellikle kaşlarınızın yaptığınız makyajla büyük bir ilgisi vardır. Kaşlardan sonra da göz pınarlarınızın aydınlatılması da büyük önem taşır. Kaş altlarınıza ve kaş üstlerinize uyguladığınız aydınlatıcı uygulamasını göz pınarlarınıza da daha taze ve genç görünmek için uygulayabilirsiniz.

 Tüm bu uygulamalrdan sonra dudaklarınızın üstünü de aydınlatmanız dudaklarınızı daha yüksek göstermenize yardımcı olacaktır. Burun üstünüzn de aydınlatılması makyaj uygulamalarında daha fresh bir görünüm kazandıracaktır.